АLL
DOTA2
CS:GO
FORTNITE

The Challenge Cup

Start date
2019-01-08
Prize pool
$7199
Top places
Room310
3600 $
Flaming_Cyborg_Alpha
2160 $
For The Dream
1440 $
Team_X_(Chinese_team)
iG Vitality
FGB Gaming
Winning Gaming
Aura Gaming
Team EVER
StarLucK

Login and vote to see
detailed voting statistics.

Streams The Challenge Cup
Язык
Bracket of The Challenge Cup

 

 

Upper Bracket R1
January 11, 2019 - 13:00 CST
Undying Magnus Keeper of the Light Pugna Slark
Dazzle Sven Tusk Huskar Dark Seer
41m08s
Doom Shadow Shaman Jakiro Troll Warlord Leshrac
Oracle Sven Rubick Outworld Devourer Dark Seer
34m59s
January 11, 2019 - 16:00 CST
Lich Tiny Sven Nature\'s Prophet Zeus
Tusk Vengeful Spirit Dazzle Terrorblade Sniper
32m00s
Jakiro Beastmaster Tiny Medusa Troll Warlord
Faceless Void Lich Rubick Death Prophet Sniper
30m06s
Upper Bracket Finals
January 13, 2019 - 13:00 CST
Centaur Warrunner Outworld Devourer Shadow Shaman Elder Titan Slark
Chen Doom Grimstroke Phantom Assassin Leshrac
31m56s
Dazzle Sven Mirana Pugna Vengeful Spirit
Centaur Warrunner Rubick Outworld Devourer Faceless Void Nyx Assassin
21m53s
Lower Bracket R1
January 11, 2019 - 19:00 CST
Rubick Magnus Monkey King Lich Huskar
Sven Jakiro Shadow Shaman Morphling Viper
20m29s
Shadow Shaman Rubick Phantom Assassin Pugna Doom
Elder Titan Tiny Kunkka Jakiro Faceless Void
13m36s
January 12, 2019 - 13:00 CST
Dazzle Undying Visage Crystal Maiden Underlord
Elder Titan Phantom Lancer Mirana Jakiro Kunkka
33m00s
Undying Terrorblade Earth Spirit Dark Seer Kunkka
Io Gyrocopter Chen Mirana Timbersaw
39m09s
Tusk Dazzle Drow Ranger Beastmaster Huskar
Centaur Warrunner Rubick Brewmaster Troll Warlord Outworld Devourer
22m25s
Lower Bracket R2
January 12, 2019 - 16:00 CST
Lich Juggernaut Rubick Sven Timbersaw
Centaur Warrunner Elder Titan Oracle Kunkka Slark
21m52s
Earth Spirit Dark Seer Lich Faceless Void Death Prophet
Tiny Grimstroke Juggernaut Tusk Ember Spirit
30m57s
January 12, 2019 - 19:00 CST
Grimstroke Morphling Lich Slardar Skywrath Mage
Io Gyrocopter Dark Seer Earth Spirit Outworld Devourer
41m53s
Tusk Oracle Sven Outworld Devourer Queen of Pain
Grimstroke Doom Morphling Brewmaster Rubick
19m38s
Oracle Sven Grimstroke Terrorblade Visage
Jakiro Anti-Mage Lich Pugna Legion Commander
40m55s
Lower Bracket R3
January 13, 2019 - 16:10 CST
Earth Spirit Dark Seer Jakiro Nature\'s Prophet Terrorblade
Dazzle Tusk Doom Huskar Morphling
27m01s
Beastmaster Rubick Faceless Void Elder Titan Razor
Oracle Shadow Shaman Slardar Outworld Devourer Troll Warlord
27m23s
Lower Bracket Finals
Grand Finals
January 14, 2019 - 13:00 CST
Beastmaster Lich Anti-Mage Outworld Devourer Winter Wyvern
Io Gyrocopter Rubick Pugna Earthshaker
30m10s
Centaur Warrunner Tusk Shadow Demon Razor Dazzle
Grimstroke Juggernaut Sven Magnus Puck
16m30s
Chen Centaur Warrunner Rubick Earth Spirit Lycan
Beastmaster Outworld Devourer Elder Titan Skywrath Mage Anti-Mage
19m13s
Group A

1. Flaming Cyborg Alpha 3-1-0 10p
2. Room310 2-2-0 8p
3. Aura Gaming 2-0-2 6p
4. FGB Gaming 1-0-3 3p
5. StarLucK 0-1-3 1p
Group B

1. For The Dream 3-1-0 10p
2. Team X 1-3-0 6p
3. Winning Gaming 1-2-1 5p
4. iG Vitality 1-1-2 4p
5. Team EVER 0-1-3 1p
Active matches The Challenge Cup
ТурнирStatusTeam #1ScoreTeam #2StreamDate
No results found.
News of The Challenge Cup
Показать еще